Menu
Cart 0

Previous Pot Winners

1960 Banana Boy ....................... Marion Morns

1961 Melody ................................. Stu Loveland

1962 Mallard....................................... Ed Hass

1963 Sara Jane ................................. John Allen

1964 Mustang .......................... George Comeau

1965 MIE.................................... Carlos Clayton

1966 Flying Fish ........................ Charlie Mitchell

1967 El Toro.................................... George Bull

1968 Tee Dee................................... Roy Carter

1969 Bush Wacker ............................. Bill Bailey

1970 Bobby Joe ............................. Red Robbins

1971 Chamara ............................. Ray Blackmar

1972 The Babe........................... Mazary Brewer

1973 Lisa Ann ........................... Tommy Jameson

1974 Allegro................................. Richard Estes

1975 Maria Jay.............................. Ray Watkins

1976 Miss Jo.................................. Neal Roland

1977 Piggly Wiggly.................... Sam Abernathy

1978 Lisa Ann .................................... Jim Gavin

1979 Mari-Keo ..................................... Jim Doss

1980 Lisa Ann .................................... Jim Gavin

1981 Kelly Down.............................. Tim Adams

1982 Chamari......................... Charlie Hamaker

1983 Six Pence ................................ Jere Pitman

1984 Six Pence ............................... Matt Pitman

1985 *No Sailfish Caught Matt Pitman hosted party (Pot rolls over) 

1986 Marvin’s Darlin’ ................. Marvin Nipper

1987 Eppes.........................................Ron Katz

1988 Lucky Strike.................................Rick Ryals

1989 Envy .................................... Mike Conner

1990 Frayed Knot......................... Terry Wallace

1991 Motivator................................ Tim Carney

1992 Deep Secret................. Glen Higginbotham

1993 Motivator................................ Tim Carney

1994 Streaker .............................. Roger Walker
(Memory of JimFraites)
1995 Chaos.............................Scott Christopher

1996 Karen III ...............................George Levin

1997 Lacey Susan....................... Paul Szcepanik

1998 Whiskey Man ....................Tony Benevento

1999 Miss Sia ................................ Lloyd Ganat

2000 Streaker .............................. Roger Walker

2001 Seamore.............................Gene Gregory

2002 Katherine Ann....................Frank Hayward

2003 Amanda Renay ...............Greg/Tony Altieri

2004 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)
2005 Fish Buster .......................... Robbie Bishop

2006 Try-N-Hooker ........................ Randy Young

2007 Bear Caught .......... James “Bear” K. Croft II

2008 Full Coverage .................... Gary Newman

2009 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)

2010 First Cast ..............................Eddy Barrera

2011 Driftin & Dreamin...................Chris Rooney

2012 Sea Eagle..............................David Rix

2013 Fin to Win...........................Brandon Davis

2014 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)

2015 *No Sailfish Caught (Pot rolls over)

2016 Saltwater Challenge.......................Tim Altman